Przejdź do treści
wcag

kontrast

Zmiana kontrastu Zmiana kontrastu Zmiana kontrastu Zmiana kontrastu Zmiana kontrastu Zmiana kontrastu

wsparcie

Podkreśl elementy klikalne
deklaracja dostępności

Świadczenie pracy kontaktowej i zdalnej

Poziomy zabezpieczeń COVID-19 a zasady świadczenia pracy w Uniwersytecie Śląskim

Organizacja pracy administracji ogólnouczelnianej oraz wydziałowej w roku akademickim 2020/2021 będzie uzależniona od aktualnej oceny zagrożenia epidemicznego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz możliwości zapewnienia realizacji zadań z zachowaniem rygorów sanitarnych, zgodnie z przyjętą w uczelni skalą (patrz Status zabezpieczeń COVID-19).

Rekomendacje w tym zakresie znajdą Państwo, przeglądając szczegółowe informacje dla każdego z przyjętych poziomów zagrożenia – opisy zostały udostępnione na stronie podlinkowanej powyżej.
 

Akty prawne regulujące świadczenie pracy

Aktem prawnym regulującym kwestie zmian w organizacji i systemie pracy w uniwersytecie oraz wprowadzającym możliwość zlecenia pracownikowi przez bezpośredniego przełożonego wykonywania pracy zdalnej jest zarządzenie nr 34/2020 z dnia 17 marca 2020 r. (z późn. zmianami).

Informacji w ww. zakresie udziela Dział Spraw Osobowych i Socjalnych (e-mail: kadry@us.edu.pl).
 

Świadczenie pracy zdalnej a narzędzia informatyczne

Organizacja pracy w systemie zdalnym wymaga również zabezpieczenia odpowiednich narzędzi – konieczne jest posiadanie komputera służbowego (laptopa) w domenie rektoratu z systemem Windows 10 oraz telefonu komórkowego, na którym zostanie uruchomiona aplikacja do generowania tokenów dostępowych. W przypadku wątpliwości dotyczących przydatności posiadanego komputera należy dostarczyć go do Działu Informatycznych Systemów Zarządzania (pokój 15) w celu weryfikacji.

Przypominamy również o możliwości korzystania z aplikacji wspomagających pracę zdalną i zespołową, oferowanych w ramach usługi MS Office 365. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałem na ten temat.

W celu aktywacji konta w usłudze MS Office 365 należy zalogować się w serwisie USOSweb na stronie usosweb.us.edu.pl, a następnie wybrać zakładkę „Dla wszystkich” znajdującą się w górnej części strony. Po jej kliknięciu pojawi się lista modułów systemu USOSweb. Wybierając moduł Office 365, uruchomimy proces aktywacji konta.

Przydatne pliki:

Problemy techniczne związane z funkcjonowaniem platformy Office 365 oraz MS Teams należy zgłaszać drogą elektroniczną (it.0365@us.edu.pl).
 

Świadczenie pracy zdalnej a RODO

Przy świadczeniu pracy zdalnej należy również pamiętać o szczególnych zasadach dotyczących ochrony danych osobowych – informacje na ten temat można znaleźć w poradniku przygotowanym na podstawie wskazówek Urzędu Ochrony Danych Osobowych (załącznik pt. Ochrona danych osobowych podczas pracy zdalnej).

Informacji w ww. zakresie udziela Inspektor Ochrony Danych mgr inż. Dariusz Pawełczak (e-mail: dariusz.pawelczak@us.edu.pl).
 

Wsparcie psychologiczne oraz dobre praktyki związane ze świadczeniem pracy zdalnej

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z publikacjami na temat dobrych praktyk radzenia sobie z wyzwaniami pracy świadczonej w systemie zdalnym, przygotowanymi w ramach akcji #UŚwspiera.

Biuletyn informacji pblicznej
facebook instagram twitter youtube issuu research gate issuu

Ważne dane kontaktowe:

Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie:
tel. 800 190 590

Całodobowa Infolinia Powiatowej Stacji Sanitarnej-Epidemiologicznej w Katowicach na temat koronowirusa:
tel. 660 686 917

Najbliższe oddziały zakaźne:

  • Bytom (Szpital Specjalistyczny nr 1, al. Legionów 49),
  • Chorzów (Szpital Specjalistyczny, ul. Zjednoczenia 10),
  • Tychy (Szpital Megrez, ul. Edukacji 102),
  • Cieszyn (Szpital Śląski, ul. Bielska 4).

Pełna lista oddziałów zakaźnych:  www.gov.pl.

Uniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice
tel. +48 32 359 22 22
NIP: 634-019-71-34

Kontakt dla mediów:
rzecznik@us.edu.pl

Kontakt w sprawie zamieszczania informacji na tej stronie: radoslaw.aksamit@us.edu.pl

© Copyright 2021 - All Rights Reserved