Legitymacje studenckie ważne do 14 października

Fragment ściennego kalendarza. Dni robocze są zaznaczone na biało, a dni wolne na żółto.

15 sierpnia Ministerstwo Nauki i Edukacji zniosło rozporządzenie, które czasowo ograniczało funkcjonowanie uczelni w związku z pandemią koronawirusa – rok akademicki 2021/2022 ma być zatem powrotem do kształcenia stacjonarnego. Legitymacje studenckie zachowują ważność przez okres 60 dni od daty zniesienia rozporządzenia, a więc aż do 14 października 2021 roku.

MEiN zastrzega oczywiście, że w przypadku zwiększenia się liczby zachorowań na COVID-19 możliwe będzie ponowne wprowadzenie ograniczeń, w tym m.in. kształcenia w trybie hybrydowym, zaś w skrajnym przypadku również powrót do kształcenia zdalnego.

Część efektów uczenia się objętych programem studiów wciąż może zostać uzyskana w ramach zajęć prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Weryfikacja efektów uczenia się (egzaminy, kolokwia itd.) przy użyciu środków komunikacji elektronicznej również jest możliwa. Ponadto egzaminy (w tym także egzaminy dyplomowe) oraz zaliczenia lub inne formy weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się określonych w programie studiów uczelnie mogą zorganizować poza swoją siedzibą, a także poza ich filią.