Komunikat ws. organizacji procesu kształcenia w semestrze letnim 2020/2021

otwarty długopis leżący na notatniku

Katowice, 12 stycznia 2021 r.

Komunikat w sprawie organizacji procesu kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021

Szanowni Państwo,

z uwagi na to, że trwa pandemia COVID-19 i sytuacja epidemiologiczna jest cały czas potencjalnie niebezpieczna, w zbliżającym się semestrze letnim utrzymujemy dotychczasowe zasady organizacji procesu kształcenia w formie nauczania zdalnego, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jesteśmy świadomi, że są moduły, dla których osiągnięcie przez studentów efektów kształcenia wymaga zrealizowania zajęć laboratoryjnych, warsztatów itp., co jest szczególnie istotne dla osób kończących studia. Sytuacja epidemiczna będzie ulegać zmianie, dlatego powinniśmy być przygotowani na elastyczne działania już w trakcie semestru. Gdy większość naszej społeczności się zaszczepi spróbujemy odpowiedzialnie podjąć decyzje dotyczące powrotu do zajęć stacjonarnych. Nie wiemy jednak czy nastąpi to przed zakończeniem planowanych zajęć semestru letniego, czy trzeba będzie blokowo realizować zajęcia w miesiącach letnich, jak to było rok wcześniej.

Wierzę, że podobnie jak przez ostatnie miesiące, tak i w tych nadchodzących będziemy wspólnie pracować nad ciągłością kształcenia w tym jakże trudnym czasie.

dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ
Prorektor ds. kształcenia i studentów

Wytyczne GIS: www.gov.pl.

Więcej informacji:
Zarządzenie nr 32 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z 11 lutego 2021 r. w sprawie zasad realizacji procesu kształcenia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w semestrze letnim roku akademickiego 2020/2021