Informacje na temat bieżącego statusu funkcjonowania uczelni

Grafika przedstawiająca koronawirusa i cztery poziomy zagrożenia na belkach o odpowiadających poziomom kolorach tła

Na specjalnie zaprojektowanym pasku informacyjnym dostępnym w serwisach Uniwersytetu Śląskiego publikowane będą komunikaty na temat bieżącego statusu funkcjonowania uczelni.

Przyjęte zostały cztery poziomy zagrożenia:

• Poziom 0 – ZIELONY – Brak ograniczeń, podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczelnia funkcjonuje w tradycyjnym trybie.
  • Poziom 1 – ŻÓŁTY – Wdrożenie podstawowych rygorów sanitarnych. Praca świadczona głównie stacjonarnie, wdrożenie ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni.
  • Poziom 2 – POMARAŃCZOWY – Wdrożenie zaostrzonego rygoru sanitarnego. Praca świadczona głównie zdalnie, uczelnia zamknięta dla osób trzecich, ograniczenie mobilności i kontaktów, zwiększenie ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni.
  • Poziom 3 – CZERWONY – Sytuacja kryzysowa. Uczelnia pracuje w formie zdalnej z wyłączeniem jednostek koniecznych do zachowania ciągłości funkcjonowania. Mobilność wstrzymana. Zakaz kwaterowania. Kontakt zdalny.

Szczegółowe informacje na temat poziomów zagrożenia dostępne są na stronie: www.us.edu.pl.